preloder

Fidelity pracuje s digitálnymi aktívami už od roku 2015

Svetlá budúcnosť spoločnosti Ripple a XRP tokenu
April 18, 2019

Fidelity Investments, štvrtá najväčšia spoločnosť pre správu investičných aktív na svete sa niekoľko rokov dozadu priznala, že bola priamo zapojená do ťažby Bitcoin a Ethereum kryptomeny od roku 2015. CEO Abigail Johnson to priznala koncom Mája 2017.

Ich pôvodný plán mal za úlohu pochopiť blockchain technológiu. O pár rokov neskôr však pôvodný cieľ začal generovať profit ktorý našiel svoj vrchol koncom Decembra 2017, kedy ceny jednotlivých digitálnych aktív boli na svojich maximálnych hodnotách.

Fidelity ma dlhú investičnú históriu a spravuje aktíva v hodnote niekoľkých biliónov USD. Dnes ako jedna z mála investičných spoločností ponúka svojim klientom možnosť investovať do týchto digitálnych aktív pomocou vlastnej platformy. Tá bola spustená v prvom kvartály tohto roku a nesie názov Fidelity Digital Assets.

Spoločnosť je výborným príkladom ako investičné skupiny potichu v zákulisí testujú alebo testovali blockchain technológie a digitálne aktíva niekoľko rokov na základe vlastného presvedčenia o ich výnimočnosti a veľkom potenciáli. Príchodom podobných skupín a veľkých finančných inštitúcií pravdepodobne dôjde k masívnemu rastu hodnoty niektorých, reálne využiteľných digitálnych aktív v tradičnom globálnom finančnom systéme.

Bakkt a NASDAQ budú ďalší v poradí ktorí by v určitom momente tohto roka mali pristúpiť k obchodovaniu s kryptomenami a digitálnymi aktívami. Prechod tohto priemyslu z vyslovene amatérskych retail investorov do rúk popredných TOP finančných inštitúcií z Wall Street je v plnom prúde. Ich efekt a prítomnosť na trhu bude viditeľným dôkazom zrodu novej obchodnej triedy aktív.

CRYBA je spoločnosť ktorá sa snaží zmenil pohľad na svet digitálnych mien, tokenov a blockchain technológií. Profesionálny prístup v kombinácií s najdôležitejšími informáciami zo sveta je dôležitou súčasťou úspešných a dobre informovaných investorov. Našou úlohou je preto nie len informovať pomocou nášho CRYBA finančného newslettra, ale zároveň vzdelávať a formovať úplne novú komunitu ľudí, ktorým nie je ľahostajná ich budúcnosť.

*Sledujte nás na našom Facebook, Youtube alebo Twitter účte. Pre prihlásenie do nášho mesačného newslettra pokračujte na stránku predplatné.*