preloder

Svetlá budúcnosť spoločnosti Ripple a XRP tokenu

Je Dr. Craig S. Wright naozaj Satoshi Nakamoto
September 1, 2018
Fidelity pracuje s digitálnymi aktívami už od roku 2015
April 19, 2019

XRP je token na ktorom vyvíjajú svoju technologiu v spoločnosti Ripple. Je dôležité podotknúť rozdiel medzi týmito dvoma slovami. Zatiaľ čo Ripple je spoločnosť ktorá vyvíja softvérové riešenia založené na DLT (distributed ledger technology) , XRP je jednotka/digitálna mena ktorá je v tomto systéme využívaná. Problémom mnohých kryptonadšencov s technológiou ktorú Ripple vyvíja je fakt, že samotný XRP token/mena nie je považovaná za kryptomenu. Jej centralizovaný vývoj je mnohými kritizovaný. Množstvo správ a zverejnených dokumentov z prostredia finančných inštitúcií po celom svete, ktoré spolupracujú so spoločnosťou Ripple buď priamo alebo nepriamo cez tretieho partnera však ukazuje patern ktorý nie je možné ignorovať. V ňom je blockchain riešenie od spoločnosti Ripple centrom pozornosti takmer všetkých dôležitých nadnárodných finančných inštitúcií, vrátane drvivej väčšiny centrálnych bánk sveta.

Myslieť si, že Bitcoin (BTC) bude dominovať vo svete ako platobný systém využívaný 7.6 miliardou ľudí je veľmi diskutabilné. Vzhľadom na spôsob akým je tento projekt momentálne vedený s vysokou pravdepodobnosťou k naplneniu takéhoto scenára nedôjde. Čo však môžeme vidieť v spoločnosti Ripple je vysoko sofistikovaný cieľ implementovať DLT do globálneho finančného systému priamo cez najväčšie korporácie sveta v spolupráci s inštitúciami akými sú Svetová Banka či MMF. V našich analýzach sa tejto téme a celkovo XRP tokenu venujeme dlhodobo aj napriek vysokému odporu komunity. XRP je väčšinou krypto-komunity ignorovaný projekt práve kvôli dlhodobej spolupráci Ripple s centrálnymi bankami sveta.

Ak však xRapid (jeden z produktov Ripple) naplní očakávania a medzinárodné prevody budú trvať niekoľko sekúnd, namiesto 2 až 3 pracovných dní, takéto softvérové riešenie dokáže minimalizovať náklady bánk, rýchlosť finančných transakcií ako aj likviditu na svetových trhoch. Ripple má dnes viac ako 200 partnerstiev so všetkými dôležitými inštitúciami vo finančnom svete. Žiadna iná spoločnosť zameriavajúca sa na DLT (blockchain) nemá ani zďaleka také množstvo spoluprác. Ich neustála vysoká aktivita v najvyšších kruhoch finančného globálneho systému priamo konkuruje inštitúcií akou je SWIFT a ponúka lacnejší, efektívnejší a bezpečnejší business model kompatibilný s regulátormi po celom svete. Token XRP je preto už dlhodobo pod naším priamim dohľadom.

CRYBA je spoločnosť ktorá sa snaží zmenil pohľad na svet digitálnych mien, tokenov a blockchain technológií. Profesionálny prístup v kombinácií s najdôležitejšími informáciami zo sveta je dôležitou súčasťou úspešných a dobre informovaných investorov. Našou úlohou je preto nie len informovať pomocou nášho CRYBA finančného newslettra, ale zároveň vzdelávať a formovať úplne novú komunitu ľudí, ktorým nie je ľahostajná ich budúcnosť.

*Sledujte nás na našom Facebook, Youtube alebo Twitter účte. Pre prihlásenie do nášho mesačného newslettra pokračujte na stránku predplatné.*