preloder

Ako postupovať pri investovaní do kryptomien a tokenov

Bitcoin Cash upgrade a spôsob spustenia EOS.IO
May 17, 2018
Je Dr. Craig S. Wright naozaj Satoshi Nakamoto
September 1, 2018

Warren Buffett raz povedal:  „Úspešné investovanie vyžaduje čas, disciplínu a trpezlivosť. Bez ohľadu na veľkosť talentu či vynaložené úsilie, niektoré veci jednoducho vyžadujú čas. Nemôžete v rýchlosti oplodniť deväť žien a čakať že vaše dieťa sa vyvinie a narodí za jeden mesiaca.“

Inak to nefunguje ani pri investovaní do kryptomien a tokenov. Krátkodobý trading je niečo ako risk bez vopred premyslenej stratégie, ktorou podstate presúvate vaše peniaze do rúk dlhodobých investorov. Samozrejme existuje aj hŕstka vysoko profesionálnych individualistov, ktorí dokážu vo veľmi krátkom období znásobiť svoje portfólio niekoľko desiatok krát. Tých ale nie je veľa. Pre väčšinu je trpezlivosť a disciplína veľmi ťažký oriešok. Po zvládnutí svojich emócií a dodržiavaní základných pravidiel dlhodobého investovania vás ale čaká oveľa svetlejšia budúcnosť.

Problémom je, že väčšina ľudí investuje svoje peniaze v čase, kedy by mali vyberať svoj profit a následne vyberajú svoje peniaze so stratou v období kedy by mali práve naopak, nakupovať. Náhlením sa a nevyváženými rozhodnutiami zakladanými na vlastných emóciách tak veľa krát prídu o peniaze a nedokážu pochopiť kde sa vlastne stala chyba.

Chyby bohužiaľ robíme všetci a mali aby sme sa z nich niečo naučiť. Keďže nás v školách neučili ako byť úspešnými investormi a ako kontrolovať svoje emócie v ťažkých časoch, naša budúcnosť a s tým spojený blahobyt závisí na tom, ako rýchlo a efektívne sa dokážeme učiť, analyzovať informácie, prispôsobovať sa nečakaným okolnostiam a trénovať trpezlivosť. Len málo kto sa totižto stal úspešným za jednu noc.

CRYBA je spoločnosť ktorá sa snaží zmenil pohľad na svet kryptomien a blockchain technológií. Profesionálnejší prístup v kombinácií s najdôležitejšími informáciami a odlišným pohľadom na vec je dôležitou súčasťou úspešných investorov. Našou úlohou je preto nie len informovať pomocou nášho CRYBA finančného newslettra, ale zároveň vzdelávať a formovať úplne novú komunitu ľudí, ktorým nie je ľahostajná ich budúcnosť.

Štát sa nikdy o nás nepostará tak ako by sme si želali a rozhodne sa na to spoliehať nemôžeme. Stačí sa pozrieť do histórie a poučiť sa z nej. Blockchain prináša možnosť pre jednotlivcom po celom svete bez rozdielu rasy, veku či spoločenského postavenia zobrať osud do vlastných rúk. Všetko ale vyžaduje čas a trpezlivosť. V neposlednom rade aj určitú sumu voľných finančných prostriedkov. Zodpovednosť máme vo vlastných rukách a veľkosť úspechu určuje naše odhodlanie učiť sa a dôverovať vlastným rozhodnutiam.

*Sledujte nás na našom Facebook, YoutubeTwitter alebo Instagram účte. Pre prihlásenie do nášho mesačného newslettra pokračujte na stránku predplatné.*