preloder

Bitcoin Cash upgrade a spôsob spustenia EOS.IO

Bitcoin vs. Bitcoin Cash – Niekoľko dôležitých faktov
March 27, 2018
Ako postupovať pri investovaní do kryptomien a tokenov
May 19, 2018

Bitcoin Cash upgrade:

Bitcoin Cash (BCH) upgradoval z 8 MB na 32 MB bloky. Implementácia nových pravidiel nadobudla účinnosť v bloku 530,356 a zatiaľ neboli hlásené žiadne problémy pri prechode na nový software. Mineri už stihli upgradnuť na najnovšiu verziu softwaru developerov z Bitcoin ABC 0.17.1. Ďalšími menšími zmenami je opätovné povolenie pred rokmi zablokovaných Satoshi OP_Codes, ako aj zväčšenie “default data-carrier” z 80 na 220 bajtov. Funkcia OP_Return má za úlohu zaznamenať množstvo rozličných údajov a nielen finančné transakcie.

32 MB bloky ako aj ďalšie vyššie spomenuté zmeny umožnia rozvoj inovácií a vznik nových projektov, ako napríklad Memo, Counterparty Cash, Blockpress atď. Takáto veľkosť blokov je dostačujúca pre masovú adopciu, ako aj lacný a pohodlný prevod peňazí takmer okamžite, bez podobných meškaní akými sme boli svedkami koncom roka 2017.

Vyjadrenie spoločnosti Block.one k nimi vyvíjanému EOS.IO softwaru:

EOS spĺňa definíciu decentralizovaného blockchainu okolo ktorého vzniká robustná svetová komunita. EOS.IO je open source software. Block.one, spoločnosť ktorá buduje EOS.IO software, nespustí ani nebude akýmkoľvek spôsobom asistovať pri spustení EOS.IO blockchainu začiatkom Júna 2018. Je teda na samotnej komunite, kedy a akým spôsobom bude EOS.IO blockchaine oficiálne spustení. Block.one verí, že decentralizovaná komunita by nemal mať centrálny bod riadenia. Block.one sa preto nezúčastní spustenia softwaru a túto zodpovednosť necháva na samotnej komunite, ktorá sa začala formovať ešte v roku 2017.

*Sledujte nás na našom Facebook, YoutubeTwitter alebo Instagram účte. Pre prihlásenie do nášho mesačného newslettra pokračujte na stránku predplatné.*