preloder

EOS, Blockchain tretej generácie o ktorom nik neinformuje

Načo slúži CRYBA finančný newsletter a prečo nie je zadarmo
March 26, 2018
Bitcoin vs. Bitcoin Cash – Niekoľko dôležitých faktov
March 27, 2018

V CRYBA sme analyzovali EOS od začiatku ICO v Júli 2017. Neskôr jej hodnota za jeden token klesla na neuveriteľných 0.58 USD. Po viac ako 2 mesiacoch sledovania a analýzy sme sa rozhodli EOS zaradiť do nášho portfólia koncom minulého roka a prvý krát sme odporúčali upriamiť pozornosť na tuto spoločnosť v Novembri 2017 kedy sa jej cena pohybovala niečo pod 1.- USD za token.

Dodnes sme jediným podporovateľom EOS na Česko-Slovenskom trhu. Spôsob akým je tento úspešný projekt ignorovaný je priam zarážajúce. Takmer rok dlhé ICO negatívne ovplyvňuje cenu tokenu, na druhej strane dáva možnosť individuálnym investorom nakúpiť tokeny oveľa spravodlivejším spôsobom. Ak by ICO trvalo len pár týždňov, veľký investori by mali možnosť nakúpiť obrovské množstvo tokenov naraz. Zatiaľ čo limitové uvoľňovanie tokenov do obehu v priebehu 12 mesiacov dáva reálnu možnosť nakúpiť tokeny za omnoho férovejších podmienok. To je presne tá vízia Daniela Larimera (CTO) o decentralizovanom, otvorenom svete bez korupcie, ktorú sa snaží presadiť pomocou svojej práce.

Enterprise Operating System je blockchain operačný systém, ktorý bude poskytovať databázy, plánovanie, autentifikáciu a komunikáciou s internetovými aplikáciami a tak zvýši efektivitu rozvoja smart businessov s možnosťou využitia platformy pre milióny užívateľov a milióny transakcií za sekundu. Takéto vysoké ambície v kombinácií s tímom developerov na čele s Danom naznačuju zrod úplne novej blockchain technológie (blockchain 3.0), ktorá dokáže naštartovať decentralizovanú revolúciu.

Táto platforma je priamou konkurenciou siete Ethereum a jeho dynamický príchod na trh, ako aj spôsob akým zmení pohľad na blockchain priemysel môže mať istý vplyv na ceny hneď niekoľkých kryptomien vrátane BTC, ETH, ADA a ďalších. Niekoľko mesiacov pred oficiálnym spustením EOS a v sprievode množstva noviniek od developerov budeme mať možnosť vidieť dynamický rast hodnoty tokenu.

EOS bude mať aj vlastnú ústavu ktorá bude akýmsi základným kameňom pre všetkých používateľov a developerov siete. Digitálny ekosystém si vyžaduje určite morálne a etické pravidlá na ktorých sa komunita zhodne a bude dodržiavať. Na to presne má slúžiť EOS ústava na ktorej sa momentálne pracuje. Tá bude zaručovať rovnaké práva a slobodu využívania platformy pre prospech a ochranu ako jednotlivcov, tak aj spoločností či developerov pracujúcich a využívajúcich digitálny priestor. Vopred určené základné pravidlá založené na morálnych a etických princípoch takto pomôžu budovať zdravú komunitu s potenciálom o akom sme pravdepodobne ešte v tomto odvetví nepočuli.

*Sledujte nás na našom Facebook, YoutubeTwitter alebo Instagram účte. Pre prihlásenie do nášho mesačného newslettra pokračujte na stránku predplatné.*